His Odaklı Yazarlığa

İster yazmaya yeni başlıyor olun, ister tecrübeli ancak yaratıcı sürecinde tıkanıklıklarla mücadele eden bir yazar olun, His Odaklı Yazarlık size içerinin kapılarını aralayacak.

Dersler İngilizce olacaktır, ancak elbette yazılarınızı Türkçe yazabilirsiniz.

 

Sense Writing in Istanbul for a Limited Time!

Whether you are new to writing or an experienced writer stuck in a project, Sense Writing is your way in! Sense Writing, developed and taught by Madelyn Kent, former Creative Writing Faculty at New York University.

 

(Description in English follows).


 
 

Atölye Yeşil, Gayrettepe

Tarihler ve Saatler:
12 ve 13 Mayıs
12:00-16:30

Ücret:

3 Mayıs’a kadar 580 TL

Sonra 620 TL

Questions and registration: yesilstudyo@gmail.com

 • Kent’s Sense Writing workshop challenged struggle’s worth and reminded me of the original impulse that led me to make my life about writing.
  — Elephant Journal
 • Once I experienced this flow, I understood what my friend meant when she said Sense Writing changed everything for her.
  — Iva Radivojevic, Filmmaker, Guggenheim Recipient
 • The Sense Writing workshops access a profundity that other writing workshops have rarely attained at this level.
  — Raluca Albu, Current MFA Candidate, Columbia University
 • Okay, what's a less dramatic way of telling you that this class has changed my life?
  — Olga Kreimer, Yoga Teacher and Current M.A. Candidate, University of Montana Journalism School

His Odaklı Yazarlığa Giriş

12 Mayıs Cumartesi, 12.00-16.30
13 Mayıs Pazar, 12.00-16.30

Somatik Eğitimin prensipleri ilk defa yazma sanatı ile buluşuyor. İster yazmaya yeni başlıyor olun, ister tecrübeli ancak yaratıcı sürecinde tıkanıklıklarla mücadele eden bir yazar olun, His Odaklı Yazarlık size içerinin kapılarını aralayacak.

Destekleyici ve güvenli bir ortamda, hafif fiziksel seriler ve kurgu teknikleriyle bir yandan sinir sistemini sakinleştirip, vücudunuzu hafifletecek ve bir yandan da hayal gücünüzün madenlerine ineceksiniz. Bütün bunlar yazı uğraşının kalbine dokunmanızı kolaylaştıracak. His Odaklı Yazarlık sizi “düşünmeniz gereken şeyler” düşüncesinden özgürleştirecek, böylece kaygısız bir şekilde yaratabilmeyi öğreneceksiniz.

Bu çalışmada neler öğreneceğiz?
• Yazmayı engelleyen vücut ve dil kalıplarını yıkmak üzere sinir sistemini idare etmeyi
• Yazmanın her aşamasından keyif almayı
• İki küçük eser yaratmayı

His Odaklı Yazarlığa Giriş (Sense Writing 1) kendi yaratıcı süreciniz ile ilgili merak uyandırmak üzere tasarlanmış bir yaklaşıma giriş adımıdır. Sense Writing 1, 2 ve 3 New York University/Tisch School of the Arts, Kripalu, ve NY's Open Center gibi belli başlı konservatuar, üniversite ve inziva merkezlerinde öğretilmektedir.

Madelyn hakkında:
His Odaklı Yazarlık’ın yaratıcısı olan ve uzun yıllardır somatik eğitimleri veren Madelyn Kent, uzun süre New York Üniversitesi Yaratıcı Yazarlık bölümünde de görev yapmıştır. New York’ta yaşayan ve oyun yazarı ve yönetmen olan Madelyn’in yazdığı oyunlar New York ve yurtdışında birçok tiyatroda sahnelenmektedir.


For everyone.

In a supportive environment that integrates accessible physical and writing exercises, you will learn to calm your nervous system, find lightness in your body, and mine your imagination, all while connecting to the core of your craft. Sense Writing frees you from the thoughts you think you “should” be thinking so you learn to create without anxiety. 

 • Work with the nervous system to interrupt body and language patterns that inhibit writing
 • Find pleasure in all the stages of writing
 • Refine your craft
 • Complete two pieces of memoir and/or fiction.

Includes written feedback of your work by Madelyn.